Skip to content

Aero foto un video

AERO FOTOGRAFĒŠANA UN VIDEO FILMĒŠANA – Kadri no putna lidojuma teju nekad neatstāj vienaldzīgu – tie ļauj ieraudzīt lietas un vietas no skatupunkta, ko mēs ikdienā neredzam. Ap 2013. gadu bezpilota lidaparāti jeb droni uzsāka savu uzvaras gājienu. Aizvien vairāk cilvēku steidza iegādāt sev dronus un lidoja kur sirds vēlas. Laikam ejot parādījās aizvien stingrāki noteikumi un ierobežojumi, kas noslāpēja pilotu-amatieru kāri pēc ekskluzīviem kadriem.

Lai lidotu Rīgas centrā ir jābūt ļoti piesardzīgiem un zinošiem, jo, piemēram, filmējot Ķīpsalas pludmalē ir jāsaskaņo filmēšana ne tikai ar Civilās aviācijas aģentūru, bet arī ar Militāro policiju. Kas interesanti – ja klients ir nolīdzis filmēt pasākumu šajā vietā, tad drona pilotam (izpildītājam) ir jāsaņem arī paša klienta rakstiska atļauja.

Ik reiz, kad mēs plānojam veikt aero video vai foto darbus, tad rūpīgi iepazīstamies ar zonām, kurās drīkst vai nedrīkst lidot. Ar zonām var iepazīties šeit. Jāatzīst, ka nereti nākas arī atteikt klientiem tieši drošības un noteikumu ievērošanas dēļ. Drošība pirmajā vietā!

Viena no iespaidīgākajām lokācijām, kurā ir nācies filmēt ir Andora, kur filmas “Carnikavas kalnu karalis” ietvaros tika iemūžināti ceļi pa kuriem ikdienā trenējas Latvijas labākais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš. Lielākie izaicinājumi todien bija mainīgie laikapstākļi, kā arī sniega biezuma atzīmes stabi, kas izvietoti atsevišķos ceļa posmos. Lai gan mūsdienīgos bezpilota lidaparātos ir uzteicamas drošības sistēmas, tomēr atsevišķos gadījumos tās var arī nepaglābt no avārijas.